Wie investeert in projecten, wil daar ook resultaten van zien: concrete veranderingen in de manier waarop organisaties en mensen werken en in het leven van die mensen voor wie projecten worden opgezet. Het wordt steeds belangrijk om aan te tonen welke resultaten werden behaald en resultaten moeten voortaan ook duidelijk beschreven of gekwantificeerd worden. De enige manier om dat te doen is door projectactiviteiten goed op te volgen (monitoren) en de resultaten te evalueren (ex-ante, tussentijds en/of ex-post).
ACE Europe ontwerpt monitoringsystemen op maat en geeft vorming over resultaatsgericht beheer, monitoring en evaluatie en het gebruik van het logisch kader. ACE Europe kan ook een lange lijst evaluaties (grote en kleine, eenvoudige en complexe) voorleggen in diverse sectoren.
Sprekende voorbeelden:
- Evaluatie van de outputfinanciering van het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam (financiële analyse, analyse van het Tropenmuseum, Tropentheater, Biomedical Services, dienst Development, Information and Library Services) in opdracht van het Nederlandse Ministerie voor Buitenlandse Zaken.
- Evaluatie van de programma's voor HIV en AIDS van de Nederlandse Medefinancieringsorganisaties (NOVIB, Plan Nederland, ICCO, HIVOS en CORDAID) in opdracht van deze vijf organisaties.
- Evaluatie van de effecten van de Oxfam Wereldwinkels-scholenwerking op leerlingen, leerkrachten en scholen in Vlaanderen, in opdracht van Oxfam Wereldwinkels.
- Eindevaluatie van het programma voor voedselzekerheid, uitgevoerd door de Belgische NGO TRIAS in de regio van Mai Ndombe in de DR Congo in opdracht van het Belgisch Overlevingsfonds (BOF).
- Evaluatie van de samenwerking tussen Maasmechelen (België) en Tshwane (Zuid-Afrika) gericht op bestuurskrachtversterking van de gemeente Tshwane inzake jeugdbeleid.
|